Respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių darbų paroda “Su meilė Klaipėdai”

Šiemet yra minimos 100 – osios Klaipėdos prijungimo prie Lietuvos metinės. Mums, klaipediečiams, ši proga yra labai svarbi, todėl Klaipėdos lopšelio – darželio „Vyturėlis“ priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo mokytojos (Jurgita Astrauskaitė, Aušra Montvydienė, Edita Gusevė, Žana Tarozienė, Vaida Liepienė) organizavo respublikinę ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų  kūrybinių darbų parodą  „Su meile Klaipėdai“.

Parodos tikslas – padėti vaikui suformuoti visuomeninę kompetenciją, kuriant Klaipėdos krašto simbolį švyturį ir minint 100-ąsias Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metines. Taigi, ruošiantis šiai parodai vaikai pirmiausia buvo supažindinti su švyturiu, kurių Lietuvoje yra net septyni. Pats seniausias švyturys stovi Klaipėdoje. Šių dienų Klaipėdos švyturys yra 44 m aukščio, o jo šviesa sklinda net 33 km. Todėl, jei sugalvotume anksti ryte švyturio šviesą nukreipti link Palangos, palangiškiai ją matytų labai ryškiai ir suprastų, kad klaipėdiečiai jau keliasi. Žinoma, švyturys įprastai nėra naudojamas kaip žadintuvas, jis svarbiausias tiems, kurie išplaukia į jūrą. Švyturio šviesa palydi į ilgą kelią išsiruošusius laivus ir pasitinka atvykstančius, o mes visi nekantriai laukėme kiekvieno į parodą atkeliaujančio švyturio. Todėl norime labai padėkoti visiems atsiuntusiems ir atnešusiems savo darbelius į mūsų darželį.

Žinote, šiais laikais gauti laišką yra didelis dalykas. Visus gautus darbelius mūsų vaikai apžiūrėjo, pasidžiaugė, pačiupinėjo. Domėjosi, kokie švyturius kūrusių vaikų vardai, amžius ir iš kur pas mus jie atvyko. Parodoje dalyvavo 39 mokytojai iš 12 – kos darželių. Sulaukėme net 112 įvairia technika atliktų vaikų darbelių. Taigi, vaikštant po parodą darželio kieme, skambėjo daugybė susižavėjusių “oho” ir “žiūrėkit, koks gražus švyturys”. Nuo šiol Klaipėdoje ne tik juodai baltas švyturys pakrantėje stovi, o visa galybė spalvotų, dryžuotų, kampuotų, apvalių, linksmų, įdomių, didingų, stilingų ir dar kokių suaugusieji net nesugalvotų,  švyturių darželio sienas puošė. Keliaus toliau švyturiai į bibliotekas (Klaipėdos m. savivaldybės I. Kanto viešoji biblioteka, Pempininkų, Karlskronos padaliniai), kur dar daugiau klaipėdiečių ir miesto svečių galės jais pasidžiaugti.

IMG_4737 (1)   IMG_4701 (2)   IMG_4702   IMG_4704 (2)   IMG_4704 (2)  IMG_4720  IMG_4732   IMG_4733 (2)    IMG_4735   IMG_4740 IMG_4790