Tarptautinė gestų kalbų diena

Tarptautinė gestų kalbų diena

Rugsėjo 23 d. pasaulyje minima tarptautinė Gestų kalbų diena. Gestų kalba – kurčiųjų kalba.Darželio logopedė kartu su priešmokyklinio ugdymo mokytojomis ir mokytojų padėjėjomis organizavo veiklas, skirtas ugdytinių pažinčiai su gestų kalba. Veiklos tikslas – supažindinti vaikus su kalbų įvairove, skatinti domėtis gestais, plėtoti gestų kalbos žodyną ir lavinti daktilinės (pirštų) kalbos įgūdžius.

Priešmokyklinukai sužinojo, kad gestų kalba yra gyva kaip ir visos kitos kalbos. Ji skiriasi tuo, kad yra matoma ir neturi savo rašytinės formos. Gestų kalbos abėcėlės pagalba vaikai ieškojo savo vardo raidžių ir bandė jas atkartoti. Išmoko kelis žodžius parodyti gestais: pasisveikinti, atsisveikinti, padėkoti. Sužinojo kaip gestų kalba parodyti: „mama“, „tėtis“, mergaitė“, „berniukas“, „šuo“, „katė“ ir t.t.

Bendradarbiavimui su ugdytinių šeimomis buvo pasiūlyta namų užduotis – sukurti gestą savo pasirinktam daiktui. Sulaukėme nemažai vaikų piešinių. Kviečiame užsukti į nuotraukų galeriją ir pasidžiaugti vaikų kūrybiškumu kuriant ir perteikiant gesto reikšmę.

2 (6)  1 (4)  3 (5)  4 (6) 5 (6)  6 (6)  7 (6)  8 (4)  9 (5)   10  11 (1)  12  13  14  15